m
 
 
 
 
  • фото-каталог
    2023
    (doc)

  • фото-каталог
    2023
    (pdf)

  • international
    catalog seeds
    2017 (doc)

  • international
    catalog seeds
    2017 (pdf)

» » Ипомея (укр.)

Ипомея (укр.)

На наш погляд, головна окраса двору і будинку в справжніх господарів – це, природно, квіти. У нас квіти ростуть буквально на кожному вільному клаптику. Різнобарвним полум’ям палахкотить квітник і двір з весни й до снігу. І однією з провідних у загальному хороводі краси є іпомея – як однолітня, так і багаторічна.

Іпомею використовують для декорування веранд, будівель, балконів, огорож, терас, альтанок, а також при створенні вертикального озеленення різних куточків саду.

Її велике зелене листя, різнобарвні квітки у вигляді грамофонів і дівують, і тішать, і несуть умиротворення.

Незвичайна іпомея ще й тим, що кожна її квіточка живе лишень один день, розкриваючись рано-вранці і закриваючись до 2-3-ї години дня. Лише в похмурі дні вони залишаються відкритими весь день.

Іпомеєю добре затінювати сонячні тераси чи веранди, саджати її уздовж огорожі і закрити ділянку від сторонніх, цікавих очей. Можна обсадити будинок, оповити вікна, що виходять на південь, і мікроклімат у будинку стане більш комфортним – прохолодним і вологим. На давно освоєній ділянці за допомогою шпалери з іпомеєю можна відокремити сад чи город, ділянку господарського призначення чи стоянку для автомобіля. І це буде найкрасивіша огорожа. Альтанку зі столом та лавицями ми обсаджуємо іпомеєю й одержуємо затишне місце для відпочинку. Арки із зігнутих металевих прутів над стежкою до будинку, оповиті іпомеєю, перетворять цю доріжку на зелений коридор. З іпомеї можна створити різні зелені фігурки. Для цього необхідні опора відповідної форми і ваша фантазія. Дуже цікавий варіант – використання для опори зелених і засохлих дерев.

Цвіте іпомея із середини літа до осені, насіння дозріває у вересні-жовтні. Але ми вирощуємо іпомею через розсаду, висаджуючи в стаканчики на початку березня. Щоправда є сорти, які визрівають, будучи посіяними у відкритий грунт у квітні.

Найпоширеніші види іпомеї – пурпурна (фарбітіс), триколірна, блакитна, місяцецвіт, квамокліт, колоніктіон та ін. Іпомея віддає перевагу пухкому, поживному, добре удобреному грунту. Застою води ці ліани не терплять. Оптимальна температура для проростання насіння – 18 градусів тепла. Перед сівбою його треба замочити впродовж 24 годин. Те, яке не набубнявіло, проколюємо голкою і замочуємо знову. Сходи зазвичай з’являються через 7-12 днів. Пересаджування іпомея переносить погано, тому при перевалці сіянців у горщики більших розмірів обов’язково зберігаємо грудку землі з коренями. Відстань між рослинами на ділянці витримуємо у 20-30 см, використовуючи при цьому різні сорти іпомеї. У нас уже зібралася пристойна колекція цієї дивовижної ліани. Щороку я поповнюю її новими сортами цієї чудової квітки, але, схоже немає межі досконалості.

Першим у нас зацвітає сорт ГРАНД (друга назва – Дідусь Оттс). Його вишукані квітки мають яскраве насичено фіолетове забарвлення. Висота цієї квітучої рослини – 2.5-3 см, діаметр кущика – 60 см. Сорт – один з най витриваліших, прекрасно росте в помірному кліматі і безупинно цвіте до самісіньких заморозків.

Чарівна іпомея ПІКОТІ. Велику, ошатні напівмахрові її грамофони з білою облямівкою і світлими тичинками формуються по 2-3 у пазусі кожного листка і розкриваються прямо на очах, швидко розкручуючись із великих бутонів, створюючи ефект прискореної зйомки.

У морі зеленого листя яскравими грамофонами спалахують гігантські небесні квітки нової розкішної іпомеї ЖИЗЕЛЬ. Вона цвіте дуже рясно і до глибокої осені. За короткий час рослина здатна піднятися по будь-якій опорі і виткати на ній живий килим дивовижної краси.

Гігантську смугасту біло-блакитну квітку має новинка – ЛІТАЮЧА ТАРІЛКА. Квітки великі, до 10 см у діаметрі, дзвоникові-лійкової форми, зібрані по 2-5 на довгих квітконіжках. Які ростуть з пазух листя. Цвітіння цього сорту починається в липні і триває до осінніх заморозків. Іпомея МІСЯЦЕКВІТУЧА (рос. – Лунноцветущая) сягає до 3м у висоту. Використовуємо її для драпірування будь-яких вертикальних поверхонь і конструкцій. Її квітки білого кольору. Вони запашні і порівняно більші (діаметром понад 10 см), ніж в інших іпомей.

Дебютантка сезону – РОЗІТА має червоні квітки із білими смужками, які нагадують зірки.

Кілька років вирощуємо махрову іпомею СЕРЕНАДА СОНЦЮ. Вона полюбляє яскраве сонце. Квітка вишнево-червоного кольору, з різьбленими краями пелюсток і тонкими білими смужечками для контрасту.

Росте в нас і багаторічна іпомея, що потребує укриття на зиму, та котру можна вирощувати і як однолітник. Висота її під час цвітіння сягає 3 м. У неї незрівнянне мережчате листя, яке восени стає пурпуровим. Цвіте з липня по жовтень.

Вирощуємо ми також іпомею сортів СИНЯ ЗІРКА, МАЛИНОВИЙ КАПРИЗ, ДЗВОНИК, МІЛКІ ВЕЙ, СПЛІТ ПЕРСОНАЛІТІ, НІЧКА, СКАРЛЕТ О ХАРА, КАПРИС та інші.


doohoff.com
 
   
   
 
 
 
X
X